SAN REMO
Nevybrali jste si?
REZERVACE

Rozhledna Krásno

Rozhledna s romantickým názvem Krásno je mnohými lidmi považována za nejhezčí rozhlednu v Čechách. Rozhledna Krásno nabízí nejen krásné daleké výhledy, ale i skvělou a velmi ojedinělou architekturu. Rozhledna se nachází na vrcholu hory Krásenský vrch ve Slavkovském lese.

Krásenský vrch

Krásenský vrch je situován uprostřed přírodní chráněné krajinné oblasti Slavkovský les (nedaleko obce Krásná a poblíž Horního Slavkova). Vrchol hory dosahuje nadmořské výšky 777 m – a je z něj krásný výhled. Není tedy divu, že právě na této hoře byla zbudována rozhledna.

Nejpohodlnější cesta na Krásenský vrch vede z obce Krásná (stezka je značená). A pokud jste přijeli autem, tak můžete využít parkoviště u silnice mezi Krásnou a Bečovem nad Teplou. I z tohoto parkoviště je cesta k rozhledně přehledně značená.

Architektura stavby

Rozhledna Krásno je vskutku originál. V České republice nenajdete žádnou podobnou rozhlednu.

Jedná se o kamennou stavbu s kruhovým půdorysem a vnějším spirálovitě stupajícím schodištěm. Rozhledna je vysoká 25 metrů a na její vrchol vede 120 schodů (a směrem nahoru se zužuje). Architektonický koncept rozhledny vytvořili Fritz Hoffmann a Willi Russ.

Historie rozhledny

Stavba rozhledny započala v roce 1933 a trvala cca 2 roky.  Rozhledna byla poprvé slavnostně otevřena veřejnosti 23. 6. 1935. A velmi rychle se stala vyhledávaným cílem turistů i místních občanů. Oblíbeným cílem turistů je Krásno i dnes.

V minulosti byla správa rozhledny občas lehce zanedbávána. To ale už dávno neplatí. Rozhledna je v současnosti dobře udržovaná a pravidelně opravovaná. Nejzásadnějších rekonstrukčních oprav se v poslední době rozhledna dočkala v roce 1997.

Výhled z rozhledny

Rozhledna je pro veřejnost naprosto volně přístupná. Ti, kdo vystoupají na vrchol rozhledny, se mohou těšit z neopakovatelných výhledů do všech směrů. Z vrcholu rozhledy můžete spatřit Krušné hory, Doupovské vrchy, Tepelskou vrchovinu i Slavkovský les.

Přečtěte si další tipy na výlety v okolí hotelu Cristal Palace v Mariánských Lázních

keyboard_arrow_up
Hotel Cristal Palace v Marinskch Lznch hodnocen