SAN REMO
Nevybrali jste si?
REZERVACE

Zámek Kynžvart

Zámek Kynžvart se řadí k nejlepším ukázkám vídeňského klasicismu. Zámek se nachází na okraji Slavkovského lesa (nedaleko Lázní Kynžvart) – a vyniká nejen vytříbenou architekturou, ale i krásným velkým zámeckým parkem. Zámek Kynžvart také vlastní cennou šlechtickou knihovnu, vytříbenou sbírku umění a atraktivní kabinet kuriozit.

Dějiny zámku Kynžvart

Zámek Kynžvart byl původně renesanční tvrzí, kterou si druhé polovině 16. století nechali vybudovat pánové z Cedvic (tehdejší pánové kynžvartského panství). Pánové z Cedvic se však z ní netěšili příliš dlouho, po Bílé hoře jim totiž byl zkonfiskován celý majetek (pro účast na stavovském povstání). V roce 1630 panství zakoupil knížecí rod Metternichů – a na konci 17. století si nechali na místě původní tvrzi postavit barokní zámek (který ale příliš nevyužívali).

Za dnešní podobu vděčí zámek svému nejvýznamnějšímu majiteli – rakouskému ministerskému předsedovi Klementu Metternichovi. Klement Metternich se rozhodl, že zámek od základu přestaví. Na práci byl najat známý vídeňský italský architekt Pietro Nobile. A ten v letech 1820 až 1839 přestavěl zámek do dnešní podoby - tj. do stylu vídeňského klasicismu. Jednalo se o vskutku rozsáhlou a nákladnou přestavbu. Klement Metternich rozhodně nešetřil – a na přestavbu si musel půjčit významnou sumu.

Prohlídka interiéru zámku

Prohlídková trasa zámkem vede přes 25 místností (haly, salónky, pracovny, knihovny…).  Součástí prohlídky je i kabinet kuriozit, v jehož sbírce se nalézá i několik egyptských mumií. A právě o kabinet kuriozit je mezi návštěvníky zámku tradičně největší zájem.

Prohlídka zámeckého parku

Za vidění rozhodně stojí i rozlehlý zámecký park vytvořený dle návrhu slavného vídeňského dvorního architekta Riedla. Park umě pracuje s kombinací vegetace, staveb, soch, pomníků a vodních prvků (potoky a rybníky). Pokud jste navštívili zámek Kynžvart, zámecký park si rozhodně nenechte uniknout.

Přečtěte si další tipy na výlety v okolí hotelu Cristal Palace v Mariánských Lázních

Cristal_Palace_zamek_kynzvart_Marianske_Lazne

keyboard_arrow_up
Hotel Cristal Palace v Marinskch Lznch hodnocen