SAN REMO
Nevybrali jste si?
REZERVACE

Pivovar Chodovar

Pivovar Chodovar rozhodně není žádným obyčejným tuctovým pivovarem. Pivovar Chodovar je výborný rodinný pivovar s restaurací a pivními lázněmi, který využívá prostory s několikasetletou pivovarnickou historií. Pivovar Chodovar se nachází v obci Chodová Planá (okres Tachov, cca 8 kilometrů od Mariánských Lázní).

Dějiny pivovaru

Pivovar stojí nad starodávnými žulovými sklepními prostory, které původně příslušely k místnímu starému hrádku. V první polovině 14. století ale tento hrádek zaniknul – a neužívané sklepní prostory s pramenem začaly být využívány pro potřeby pivovarnictví. Nejstarší písemný doklad o místním pivovarnictví však pochází až z roku 1573.  Pivovar v roce 1861 kompletně vyhořel – a musel být znovu vystavěn. A v této podobě v podstatě přečkal až do současnosti.

Současnost

V současnosti pivovar vede rodina Plevkova. Pivovar vyrábí hned několik druhů piv, produkuje pivní kosmetiku a také stáčí kvalitní minerální vodu. Ročně vyprodukuje přibližně 90 tisíc hektolitrů piva a stáčené minerální vody a asi 1700 tun sladu. V sortimentu pivovaru najdete tradiční výrobky i nabídku netradičních a ochucených piv.

K nemovitostem též přísluší velká pivovarská zahrada s příjemným posezením až pro 3000 hostů. A na této zahradě se pravidelně konají slavnosti piva a pravidelné mistrovství Evropy v koulení pivních sudů.

Pivovar Chodovar je držitelem Evropské ochranné známky Chodské pivo®.

Nabídka pro návštěvníky

Pivovar Chodovar není jen výrobcem dobrého piva. Pivovar Chodovar nabízí i jiné služby. V prastarých sklepních prostorech pivovaru například funguje stylová restaurace.

Přečtěte si další tipy na výlety v okolí hotelu Cristal Palace v Mariánských Lázních.

Cristal_Palace_Chodova_Plana_Pivovar1_Marianske_Lazne Cristal_Palace_Chodova_Plana_Pivovar_Marianske_Lazne Cristal_Palace_Chodova_Plana_Pivovar5_Marianske_Lazne Cristal_Palace_Chodova_Plana_Pivovar2_Marianske_Lazne Cristal_Palace_Chodova_Plana_Pivovar3_Marianske_Lazne

keyboard_arrow_up
Hotel Cristal Palace v Marinskch Lznch hodnocen