SAN REMO
Nevybrali jste si?
REZERVACE

Bohemium - park miniatur Mariánské Lázně

Park Boheminium skvělou ukázkou úspěšné a přínosné turistické atrakce. Jedná se o zábavný a poučný okruh kolem precizně vyvedených miniaturních maket našich nejvýznamnějších památek (stavebních a technických). Park Boheminium je situován ve východním katastru Mariánských lázní (poblíž lanové dráhy a konečné stanice autobusové MHD).

O vývoji parku

Park byl otevřen poprvé v červnu roku 1999. Tenkrát ještě ale nesl název Miniaturpark. V tu dobu park nabízel jen několik miniatur. Ale postupem času se park začal rozšiřovat – a to i navzdory určitým přechodným ekonomickým problémům provozovatele.

Dnešní stav

Dnes už areál parku návštěvníkům nabízí více než 70 miniatur. A Park Boheminium patří k největším a nejúspěšnějším parkům svého druhu v Evropě.

Najít tu můžete například ještědskou věž, zámek Červená Lhota, hrad Karlštejn, ratibořické Staré Bělidlo, chrám svatého Jana Nepomuckého v Praze, písecký  Kamenný most, libereckou lanovou dráhu, kynžvartský zámek... a mnohé další památky. Všechny miniatury jsou vyvedené v měřítku 1:25.

Vzdělávací význam parku

Park Boheminium disponuje i kvalitním (mnohojazyčným) informačním servisem. Krom samotného pohledu na miniatury si návštěvník z parku odnese i velkou sumu zajímavě zprostředkovaných informací. Není tedy divu, že park je cílem mnohých školních exkurzí. A park je samozřejmě v kurzu i mezi rodinami s dětmi.

Prohlídka areálu

Pokud pobýváte v Mariánských Lázních, tak se do areálu můžete vypravit hned několika způsoby. Jednak lze vyrazit pěšky – daleko to není. Ale také je možné do areálu zajet autem a zaparkovat před parkem. Dalším možností je přeprava lanovkou či městským autobusem.

Poznávací okruh je dlouhý přibližně 3 kilometry. A celá prohlídka parku zabere průměrně 2-3 hodiny. Záleží ovšem i na individuálním tempu každého návštěvníka.

Přečtěte si další tipy na výlety v okolí hotelu Cristal Palace v Mariánských Lázních.

Cristal_Palace_Boheminium3-Marianske_LazneCristal_Palace_Boheminium2-Marianske_Lazne

keyboard_arrow_up
Hotel Cristal Palace v Marinskch Lznch hodnocen