SAN REMO
Nevybrali jste si?
REZERVACE

Historie

Již od r. 1789 na místě dnešního hotelu Cristal Palace stával primitivní dřevěný mlýn mlynáře Izáka Kohnhäusera. Později byl původní mlýn zbořen a v roce 1819 zde vznikl nový mlýn s pilou, pro který se vžilo pojmenování „MARIENBADER MÜHLE“. Mlynář Thomas Arnold zřídil vedle pily a mlýna teké šenk, který zprvu sloužil od jihu přijíždějícím formanům a kočím. Postupně začal podávat kávu a vlastní pečivo lázeňským hostům. Tak se objekt pozvolna změnil v první mariánskolázeňskou výletní kavárnu. Mlýn byl až do druhé poloviny 19. století odříznut od vlastních lázní lukami. Hosté však na svých zdravotních procházkách stále častěji vyhledávali zdejší idilycké posezení v kavárně a “Mlýn” se stal postupně útočištěm mariánskolázeňských romantiků. Roku 1845 zde prožil Richard WAGNER svůj „lohengrinský rok“. Romantické prostředí na něj silně zapůsobilo a zde v něm poprvé vzklíčila myšlenka na jeho poslední operu Parsifala. V roce 1872 se ve mlýně přestalo definitivně mIít a následovala přestavba na dvoupatrový hostinec s bohatě zdobenou fasádou v tzv.lázeňském slohu. V roce 1929 byla budova hostince přestavěna na moderní pětipatrový hotel. Stavba byla natolik kvalitní a nadčasová, že hotel vydržel pouze s drobnými úpravami až do devadesátých let 20. století Po mnoha konzultacích se zástupci města, urbanisty, a architekty, bylo v roce 1993 rozhodnuto o demolici hotelu a následné výstavbě kompletní nové budovy. Kolaudace nového hotelu proběhla v roce 1996.

Okolí hotelu

Přímo před hotelem se rokzkládá nádherný lázeňský park, kterým se příjemnou procházkou lze dotstat ke kolonádě Ferdinadova pramene a pokračovat případně do přírodního parku Prelát. (více o historii mariánskolázeňských parku na adrese https://www.hamelika.cz/?cz_hamelika-vaclav-skalnik-a-marianske-lazne,72). V bezprostředním okolí Mariánských Lázní lze podnikat toulky panenskou krajinou chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, navšívit osadu Kladská a mnoho dalších zajímavých míst. Více informací naleznete na oficiálním turistickém portálu města na adrese https://www.marianskelazne.cz/ Golfisté zajisté ocení světoznámý Royal Golf Club Mariánské Lázně. Pro rezervaci hrací doby na zdejším hřišti i na hřištích v okolí (GC Kynžvart, GC Karlovy Vary, GC Cihelny) se, prosím, obraťte na pracovníky recepce hotelu

služby

Nejmodernější zařízení pro magneoterapii v hotelu Cristal Palace

Lázeňská léčba

Poskytujeme komplexní lázeňsko-rehabilitační péči se zaměřením na gastroenterologický, kardiovaskulární a pohybový aparát.

Wellness

Nabízíme širokou škálu wellness procedur a ošetření od klasických a thajských masáží po kosmetiku a manikůru a pedikůru.

Gastronomie

Nabízíme tradiční českou poctivou gastronomii v moderním pojetí. Naše restaurace se pyšní označením Czech Specials.
kolonada-marianske-lazne
rozhledna_krasno3_Marianske_Lazne
Hotel_Cristal_Palace Karlovy_Vary_Card
Mineralni-prameny-Cristal-Palace-Marianske_Lazne
keyboard_arrow_up
Hotel Cristal Palace v Marinskch Lznch hodnocen